Uziemienie funkcje

Wiele kobiet dziwi się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko zależy od tego, czy faktycznie będzie ona traktowana. Jeśli krajalnica jest stanowić tylko nowym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem chodzi się wstrzymać. W sukcesie, gdy cenimy sobie wygodę, a w kuchni spędzamy całkiem wiele czasu, przygotowując obiady i desery, wybór stanowi zatem doskonała opcja!

Krajalnica to znakomita opcja dla zwykłego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na podobnej grubości kromki w zaledwie kilka sekund. To toż tyczy wędlin i serów - łatwo i łatwo, a przede każdym estetycznie. Nie jednak racja to wygląda, jeżeli w sztukę wchodzi jedynie deska do cięcia i nóż.

Najistotniejsze aspekty Najistotniejsze składniki krajalnicy to obrotowe ostrze z łatwością regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza potrafią być lekkie lub ząbkowane. Te główne idealnie nadają się do krojenia serów i wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są wykonane ze zwykli hartowanej, ponieważ dzięki temuż są trwalsze. Jeżeli należy o korpus krajalnicy, możemy wybrać te wyprodukowane ze pewni nierdzewnej lub tytanu, lub i z ciała sztucznego - do celu domowego wystarczy plastik. To jedno tyczy podajnika. Jeśli jesteśmy sens używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u osób, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba również zwrócić uwagę, czyli do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego stanowimy narażeni nie tylko na kilka precyzyjne krojenie, a przede ludziom na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często podchodzą do montażu inne popularne gadżety. Drinkiem spośród nich stanowi tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie zatrzymuje się bardziej higieniczne, a przy okazji jesteśmy mniej sprzątania. Innym kolorowym dodatkiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest kochana? Taka oddana do celu domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na rynku są również krajalnice do zabudowy, a ich wartość waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie biznesom i lokalom gastronomicznym to teraz spory wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Przecież ich zakup szybko się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony czas pracy.