Zaburzenia psychiczne dzieci i mlodziezy

Cyklotymia jest wybierana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane i jako stan depresyjny, który zawsze zwyczajnie nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość wiele się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na określonym zaprezentowaniu, czym jest wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając zatem od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Może istnieć elementem idącym do stworzenia choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej rozpoznanie jest możliwe zawsze w doskonałej a trzeciej części bycia człowieka, miesza się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i powoduje do poważnej destabilizacji w mieszkaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie więc stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do sposobu leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą były głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię prezentuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją rozbić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą koncentrują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i punkty z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne spraw i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności racjonalnego myślenia, kłopoty z koncentracją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta wciąż pojawia się u kobiet, które przechodzą na dwubiegunowość. Poza tym pomysł mają również takie czynniki jak wysoki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i i stresujące sytuacje. Również dużo duży wpływ są też wykształcenie i środowisko, w jakiej żyją potencjalnie chorujące osoby.